A pálinka nem csak egy termék, a pálinka életérzés. ”

(-Szicsek János-)

A Nógrád Megyei Pálinkabarátok Köre Egyesület 2010-ben alakult, a 22 alapító tag közös szándékának kinyilvánításaként, amely alapján, a minőségi pálinkakészítés, kulturált pálinkafogyasztás és e nemes nedű népszerűsítése területén kíván közreműködni elsődlegesen a nógrádi és palóc vidék termékeire helyezve a hangsúlyt.

Szeretnénk a Pálinkával, mint hungaricummal kapcsolatos információkat egy csokorba fogni, törekedve arra, hogy a készítés, fogyasztás iránt érdeklődők választ kapjanak az őket érintő kérdésekre. Fórumot kívánunk nyújtani azon pálinkaszerető honfitársainknak, cégeknek, magánszemélyeknek egyaránt, akik hozzánk hasonlóan, szívügyüknek tekintik a jó minőségű pálinka készítését, az ezzel kapcsolatos hagyományok ápolását és a megszerzett tudás megőrzését, továbbadását. Segíteni kívánjuk a Nógrád megyei, palócföldi pálinkakészítőket, gyümölcstermelőket a szakmai ismeretek átadásával, előadások, pálinka bemutatók, rendezvények szervezésével. Ennek érdekében várjuk mindazok jelentkezését, akik hajlandók velünk megismerkedni, keresik az együttműködés lehetőségét és lehetőséget látnak a Pálinka jövőjének formálásában.

Az Egyesület fő célkitűzése, hogy a Nógrád Megyében közfogyasztás céljából termelt minőségi pálinkákat megismertesse a világgal. Ennek során rendezvények szervezésével, támogatásával kíván hozzájárulni a minőségi pálinka előállításához a térség idegenforgalmi fejlesztéséhez. Népszerűsíti térség gasztronómiáját, öregbíti a magyar pálinka előállítás, forgalmazás, vendéglátás hírnevét. Különös figyelmet fordít a mérsékelt és kulturált italfogyasztási szokások kialakítására és erősítésére.

Az Egyesület fontos feladatának tekinti a minőségi pálinkát előállító vállalkozások szakmai jellegű segítését, majd pedig eredményeik minél szélesebb körben történő megismertetését.

Célunk a szakmai érdekek képviselete, a pálinkák történelmi hagyományainak ápolása, a pálinka ismertségének növelése, a pálinka, mint életérzés népszerűsítése. Az Egyesület az ország évszázados pálinkakészítési hagyományait kívánja megismertetni a mai kor emberével, s ez által méltó helyre emelni a magyarországi, és ezen belül a térségi pálinkát.

E célokat nyereség- és haszonszerzési cél nélkül, Egyesület formájában végzi.

Az egyesület gazdasági, vállalkozási tevékenységet nem folytat. Az Egyesület székhelyének otthont adó gazdasági társaság tevékenységében nem vesz részt.

Az Egyesület politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független, és azoknak anyagi támogatást nem nyújt, tőlük támogatást nem fogad el.

Hivatalos adatok:

Az Egyesület neve: Nógrád Megyei Pálinkabarátok Köre

Az Egyesület elnöke: Becskereki Tamás

Az Egyesület székhelye: 3136 Etes, Rákóczi út 90.

Az Egyesület alapításának éve: 2010.

Adószám: 18208447-1-12

Bankszámla: OTP Bank Nyrt. – 11741000-20173586